Z ŻYCIA KOŚCIOŁA I PARAFII

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego zakończyliśmy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Chcemy jednak zabrać w czas zwykły zaczerpnięty zeń istotny skarb: odnowione dziecięctwo Boże.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili wiele swego czasu, sił, środków na piękne przygotowanie naszego kościoła i jego otoczenia do Świąt i włączają się we wspólną modlitwę, także jako na przykład kolędy – śpiewaną.
  3. Dziękujemy za piękne odwiedziny kolędowe.
  4. Kolekty wyniosły:6.01 na misje święte – 940 zł, 7.01 na ubezpieczenie budynków – 1570 zł, kolekta kolędowa – 3558 zł i 20 €. Informuję, że wszystkie powinności materialne naszej parafii i proboszcza wobec Diecezji i świeckiej społeczności (podatki, składki, ubezpieczenia…) zostały na rok miniony dopełnione. Opłacono ubezpieczenie i opał. Składam serdeczne podziękowania.
  5. Wyjaśniamy, że parafia nasza otrzymała promesę, czyli obietnicę dotacji (nie dotację!) na wsparcie remontu fasady kościoła, pokrywającą połowę kosztów niezbędnych prac. Szacowany teraz koszt robót wynosi ok. 570 000 zł. Nasze obecne oszczędności wystarczają jedynie na opłacenie wykonania samego oficjalnego projektu bez jego realizacji i na tym się wyczerpują. Proszę, aby w intencji znalezienia potrzebnych środków w każdym domu naszej parafii codziennie odmówiono pobożnie „Zdrowaś Maryjo…”. Aby dawać dobry przykład, parafia zrezygnowała na kolejny rok z przeznaczania pierwszej kolekty w miesiącu na własne utrzymanie (rosnące podatki, opał i oświetlenie) i przeznacza ją na remont kościoła. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Zaznaczamy, że parafia nasza nie posiada przypisanych 50 ha czy więcej zabezpieczenia w gruntach przynoszących stały dochód, jak posiada większość parafii.
  6. Po remoncie nie ustawiliśmy w naszym kościele świecznika na świece wotywne „ZA ZMARŁYCH”, aby nie brudzić ścian dymem. Warto pomyśleć o zakupie świeczników wotywnych z elektrycznymi imitacjami świec – do umieszczenia np. pod tablicą poległych i pomordowanych, przy ołtarzu Matki Bożej i przy ołtarzu św. Józefa. Koszt najmniejszego takiego elektrycznego świecznika wynosi ok. 5000 zł. Z powodzeniem funkcjonują takie od lat w kościele Ducha Świętego w Otmęcie – można zobaczyć.
  7. Dziękujemy za ufundowanie czerwonej kapy liturgicznej do nabożeństw Męki Pańskiej. Brakuje jeszcze żałobnej kapy czarnej. Na naprawę czekają również niektóre liturgiczne paramenta. Można proboszczowi zgłaszać dobre zamiary fundacyjne.
  8. Dziękujemy wszystkim Dobrym Ludziom, którzy bardzo wiele sił, starań i oszczędności wkładają w utrzymanie kościoła i domu parafialnego z otoczeniem. Dziękujemy za szczerze życzenia świąteczne i noworoczne oraz wszelkie dobre dary, także na stół bożonarodzeniowy. Żyjmy w łasce uświęcającej na co dzień, a gdy otwarte będą Bogu serca – otworzą się także ręce i kieszenie. Bóg zapłać Dobroczyńcom modlitewnym i materialnym!                                                  wdzięczny Bogu i ludziom proboszcz

Konto na REMONT KOŚCIOŁA: 16 8884 0004 2001 0000 7575 0004

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!